Hollyoaks je na letošnji podelitvi nagrad British Soap Awards prejel nagrado za najboljše britansko milo, potem ko je milo Channel 4 na 20 nominacij uvrstilo na seznam nominacij. Toda prav odhod Julie Hesmondhalgh z ulice Coronation Street je na nocojšnji slovesnosti v londonskem Hackney Empireju požel levji del nagrad. Med nagradami za Hayleyino smrt so bili najboljša igralka same Hesmondhalgh, najboljši igralec za filmskega moža Davida Neilsona (ki igra Roya Cropperja) in priznanje za Storyline in Single Episode.
Oglas
Nagrade, ki jih bo vodil Phillip Schofield, bodo na ITV prikazane nocoj ob 20.15, celoten seznam zmagovalcev pa najdete spodaj:
SEKSIEST MOŠKI (predstavili Ashley Roberts in Myleene Klass)
ZMAGOVALEC: Danny Mac (Dodger Savage, Hollyoaks)
DRUGI NOMINIRANI
Ashley Taylor Dawson (Darren Osborne, Hollyoaks)
Danny Dyer (Mick Carter, EastEnders)
Ryan Thomas (Jason Grimshaw, Coronation Street)
Matthew Wolfenden (David Metcalfe, Emmerdale
SEKSIESTNA ŽENSKA (predstavila Ashley Banjo in Perri Kiely)
ZMAGOVALKA: Michelle Keegan (Tina McIntyre, Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Georgia May Foote (Katy Armstrong, Coronation Street)
Jacqueline Jossa (Lauren Branning, EastEnders)
Jennifer Metcalfe (Mercedes Browning, Hollyoaks)
Jorgie Porter (Theresa McQueen, Hollyoaks)
ZLOČINA LETA (predstavil Martin Kemp)
ZMAGOVALEC: Anna Passey (Sienna Blake, Hollyoaks)
DRUGI NOMINIRANI
pdc pikado v živo
Jesse Birdsall (Fraser Black, Hollyoaks)
Charlie Brooks (Janine Butcher, EastEnders)
Dominic Power (Cameron Murray, Emmerdale)
Greg Wood (Trevor Royle, Hollyoaks)
NAJBOLJŠI AKTER (predstavila Lynda La Plante)
ZMAGOVALEC: David Neilson (Roy Cropper, Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Danny Dyer (Mick Carter, EastEnders)
Jeff Hordley (Cain Dingle, Emmerdale)
Kieron Richardson (Ste Hay, Hollyoaks)
Jeremy Sheffield (Patrick Blake, Hollyoaks)
NAJBOLJŠA GLASILICA (predstavil Colin Salmon)
ZMAGOVALEC: Julie Hesmondhalgh (Hayley Cropper, Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Lindsey Coulson (Carol Jackson, EastEnders)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)
Nikki Sanderson (Maxine Minniver, Hollyoaks)
Lacey Turner (Stacey Branning, EastEnders)
NAJBOLJŠA PREDSTAVA KOMEDIJ (predstavil Vic Reeves)
ZMAGOVALEC: Simon Gregson (Steve McDonald, Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Linda Henry (Shirley Carter, EastEnders)
Sarah Moyle (Valerie Pitman, zdravniki)
Laura Norton (Kerry Wyatt, Emmerdale)
Dan Tetsell (Jim McGinn, Hollyoaks)
NAJBOLJŠA MLADA PREDSTAVA (predstavila Joey Essex in Dani Harmer)
ZMAGOVALEC: Ellis Hollins (Tom Cunningham, Hollyoaks)
DRUGI NOMINIRANI
Alex Bain (Simon Barlow, Coronation Street)
Mimi Keene (Cindy Williams, EastEnders)
Joe Warren-Plant (Jacob Gallagher, Emmerdale)
Oliver Woollford (Tom Finlayson, zdravniki)
SPEKTAKULARNI PRIZOR LETA (predstavila David Weir in David Seaman)
ZMAGOVALEC: Poplava in obleganje Woolpack (Emmerdale)
DRUGI NOMINIRANI
Avto nesreča Nicka in Davida (Coronation Street)
Otvoritev Austenlanda (zdravniki)
Johnny pride k Micku (EastEnders)
Hollyoaks Blast (Hollyoaks)
NAJBOLJŠE PARTNERSTVO NA ZASLONU (predstavila Marvin in Rochelle Humes)
malo alkimijsko rezilo
ZMAGOVALCI: David Neilson in Julie Hesmondhalgh (Roy in Hayley Cropper, Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Danielle Henry in Lu Corfield (Mandy Marquez in Lois Wilson, zdravniki)
Kellie Bright in Danny Dyer (Linda in Mick Carter, EastEnders)
Charlie Hardwick in Chris Chittell (Val in Eric Pollard, Emmerdale)
Jennifer Metcalfe in Joseph Thompson (Mercedes McQueen in dr. Paul Browning, Hollyoaks)
NAJBOLJŠE NOVICE (predstavila Sam Bailey in Charlotte Hawkins)
ZMAGOVALEC: Maddy Hill (Nancy Carter, EastEnders)
DRUGI NOMINIRANI
kako odstraniti vijak
Charlie Clapham (Freddie Roscoe, Hollyoaks)
Amy Kelly (Maddie Heath, Coronation Street)
Michael Parr (Ross Barton, Emmerdale)
NAJBOLJŠA DRAMATIČNA PREDSTAVA (predstavila Lesley Nicol in Roger Allam)
ZMAGOVALEC: David Neilson (Roy Cropper (Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Lindsey Coulson (Carol Jackson, EastEnders)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)
Chris Walker (Rob Hollins, zdravniki)
Charley Webb (Debbie Dingle, Emmerdale)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)
NAJBOLJŠA ZGODOVINA (predstavila Ray Meagher in Ada Nicodemou)
ZMAGOVALEC: Hayleyev rak (Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Jas zalezovanje (zdravniki)
Pozdravljeni Stacey, nasvidenje Janine (EastEnders)
Killer Cameron (Emmerdale)
Sienna ukrade Nancy življenje (Hollyoaks)
NAJBOLJŠA ENOTNA EPIZODA (predstavil Sir Terry Wogan)
ZMAGOVALEC: Hayleyina smrt (Coronation Street)
DRUGI NOMINIRANI
Hayleyina smrt (Coronation Street)
‘Perfect’ (zdravniki)
Lucyjeva smrt - posledice (EastEnders)
Obleganje Woolpacka (Emmerdale)
Izkušnja posilstva Janeza Pavla (Hollyoaks)
ODLIČNA NAGRADA ZA DOSEŽEK - predstavila Brian Capron in Judi Hayfield (režiserka ulitkov v Coronation Street) Helen Worth (Coronation Street)
IZJEMNI DOSEŽEK (IZVEN ZASLONA) - predstavila Barbara Windsor Carolyn Weinstein (direktorica podjetja, EastEnders)
OglasNAJBOLJŠE BRITANSKO MILO- predstavil sir Ian McKellen Hollyoaks